Всеукраїнський тиждень права

План заходів

проведення Всеукраїнського тижня права (09-13 грудня 2019 року)

 вечірньої загальноосвітньої школи Житомирської міської ради

Назва заходу

Термін проведення

Відповідальні

Виховна година «Мій улюблений світ без насильства»

09.12.2019

Класні керівники

Перегляд науково-популярного фільму «Конвенція про права дитини»

09.12.2019

Вчителі правознавства

 Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини

10.12.2019

Вчителі правознавства

Тренінг « Соціально-психологічні причини злочинної поведінки неповнолітніх».

10.12.2019

Соціальний педагог

Бесіда «Права та обов’язки учнів у школі»

10.12.2019

Класні керівники

Круглий  стіл  «Толерантність як метод мирного розв’язання конфлікту»

11.12.2019

  Практичний  психолог

Розвивально-корекційні заняття з учнями, схильними до правопорушень.

Протягом тижня

Практичний  психолог

Правова  гра   «Права у моєму житті»

11.12.2019

Соціальний педагог

Лекція  «Закон – обов’язковий для всіх»

12.12.2019

Вчителі правознавства

Зустріч з спеціалістами в  справах дітей ЖМР на тему «Механізми захисту прав людини»

12.12.2019

Вчителі правознавства, класні керівники

Конкурс на кращий малюнок на тему «Знаємо та реалізуємо свої права»

Протягом тижня

Соціальний педагог, класні керівники

Конференція «Зупинимо булінг разом»

13.12.2019

Практичний  психолог, класні керівники

Книжкова виставка «Я маю права»

Протягом тижня

Шкільний бібліотекар

 

 Звіт про підсумки проведення Всеукраїнського тижня права

      На виконання наказу по школі від 03.12.2019 р. № 112 «Про проведення Всеукраїнського тижня права», з 09 по 13 грудня 2019 року в закладі проведено Всеукраїнський тиждень права. Проведення тижня правових знань є дієвою формою організації навчання, виховання, поглиблення знань учнів, сприяє їх розвитку та розширення світогляду; дає можливість підвищити пізнавальний інтерес до вивчення прав та обов’язків, стимулювати творчу активность  учнів.
     Проведення Тижня правознавства – це не стільки розваги для учнів, скільки одна з форм організації навчання, засіб виховання, шлях до порозуміння з учнями. У цей час між педагогом і учнем виникає тісне спілкування, що дозволяє їм краще пізнати один одного.

     Заходи проведені у відповідності до затвердженого Плану.       Тиждень розпочався  з проведення у всіх класах виховної години «Мій улюблений світ без насильства» та організації перегляду науково-популярного фільму «Конвенція про права дитини». Учнів було ознайомлено з правами людини та пояснено, що можливості людини існувати й розвиватися як особистість, задовольняти свої потреби, здебільшого закріплені законодавством. Школярі відверто обговорювали: яку роль відіграють закони в житті  їх сімей, які правові проблеми турбують батьків та дітей.

     10 грудня вчителями правознавства було проведено Всеукраїнський урок з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, на якому педагоги формували соціальну та громадянську компетентності учнів.

      В подальшому класні керівники провели тематичні бесіди «Права та обов’язки учнів у школі», під час яких школярі та педагоги ділились своїми думками, щодо необхідності знань базових законів існування сучасного суспільства.

     З метою формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості учнів щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя, вчителі правознавства  провели лекцію  «Закон – обов’язковий для всіх».

Дуже цікавою та корисною була зустріч з спеціалістами в  справах дітей ЖМР на тему «Механізми захисту прав людини».

      Велику зацікавленість виявили учні під час проведення правової  гри «Права у моєму житті та в конкурсі на кращий малюнок з правової тематики, активну участь в якому прийняли учні  11-х класів: Барановська Катерина, Данилюк Назар, Козачок Дінис, Хоменко Олена, Борозан Клімент,

Шевчук Ярослав,  Корчевський Андрій.

     Соціальним педагогом  (Кіналевська І.О.). був проведенийц тренінг « Соціально-психологічні причини злочинної поведінки неповнолітніх»,  на яких особлива увага приділялась питанням, пов’язанних з правопорушеннями неповнолітніх. Практичний психолог (Білявська О.С.) організувала проведення круглого  стіла  «Толерантність як метод мирного розв’язання конфлікту» та конференції «Зупинимо булінг разом», на яких учні і педагоги ділилися думками по цих наболілих питаннях, та на основі яких розроблені рекомендації для педагогів щодо вирішення педагогічних конфліктів. Також соціально-психологічною службою були проведені розвивально-корекційні заняття з учнями, схильними до правопорушень, які проходили в тісній співпраці  з батьками, діти яких мають проблеми із законом.

     Шкільний бібліотекар (Кіналевська І.О.) оформила книжкову виставку на тему «Я маю права»,  презентувала видання про права людини та іншу літературу правового змісту, учні школи з цікавістю ознайомились із представленими матеріалами.

      Усі заходи спрямовані на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів, зміцнення їх життєвої позиції, підвищення громадянської активності, загострення почуттю непримиренності до правопорушень.

      Педагогічний колектив і далі буде  продовжувати роботу з підвищення  правових знань учнів, попередження правопорушень та негативних проявів в учнівському середовищі.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *